ESPORT NA UNIVERZITÁCH V usa

Studim na univerzitách v USA a Esport

Richard Oles – expert Stipendia.cz v oblasti esportu na univerzitách v USA. První Čechoslovák, kterému se v USA podařilo získat esportovní stipendium. Zodpovědný za vyhledávání a vyhodnocování nových hráčů na základě jejich statistik, výsledků a dosažených úspěchů.

Nabízíme studentům zprostředkování studia na univerzitách ve Spojených státech amerických a zároveň možnost účasti v amerických esportovních univerzitních týmech. Tohoto studia mohou využít studenti, kteří úspěšně ukončí střední školu, popřípadě přestoupí z vysoké školy v ČR do bakalářského programu v USA. Další možností je získat titul bakaláře na vysoké škole v ČR a na univerzitě v USA pokračovat v magisterském studiu.

Vzhledem k tomu, že esportovní prostředí je v současné době nejrychleji se rozšiřující komunitou, vznikají v USA univerzitní soutěže, kde je možné získat esportovní stipendium.

Hry, které se v současné době na univerzitách v USA nejvíce vyhledávají: League of Legends (většina univerzit), Overwatch, Rocket League, Hearthstone a Counter- Strike: Global Offensive, která je však nyní na většině univerzit zakázaná z důvodu podobnosti skutečným zbraním a útokům.

Výkonostní požadavky

League of Legends

  • EUNE – Diamond 4 (v případě týmového hráče Platinum 2)
  • EUW – Platinum 2 (v případě týmového hráče Platinum 4)

Overwatch

  • EU – Master (3600+), v případě týmového hráče 3400+

Rocket League

not available

Hearthstone

not available

Counter- Strike: Global Offensive

disabled