O nás

Stipendia.cz

Agentura Stipendia.cz (dříve Sport&university) nabízí své služby na českém trhu již od roku 2005. Od samého počátku působení agentury je jejím cílem zajistit klientům studium na univerzitách v USA, s možností získání sportovního nebo akademického stipendia. Během několika následujících let agentura Stipendia.cz expandovala své působení mimo hranice České republiky i na Slovensko a získáním nových kontaktů se také podařilo rozšířit portfolio nabízených služeb. Mezi základní služby agentury v současné době nepatří pouze již zmíněné zprostředkování studia na univerzitách ve Spojených státech amerických, ale  také zprostředkování studia na soukromých středních školách, zprostředkování sportovních akademií (především tenisových, golfových a hokejových), pro hokejisty dále zprostředkování kempů pro americkou hokejovou juniorskou soutěž, jako předstupeň budoucího univerzitního studia v USA. Součástí nových služeb je i zajištění letenek do USA, pomoc při získávání studentských víz, popřípadě zprostředkování dovolené na Floridě. Nespornou výhodou pro práci agentury Stipendia.cz je osobní zkušenost s americkým univerzitním systémem s možností využití stipendia. Veškerá činnost agentury směřuje především k tomu, aby bylo vyhověno konkrétním požadavkům klientů ohledně budoucího studia, tzn. studijního oboru, umístění univerzity, výše stipendia, sportovních možností, aj.

Proč vybrat právě nás?

hodin konzultací

spokojených klientů

klientů právě studujících v USA

Několik slov o zakladatelce

Monika Mertová (rozená Maštalířová) v roce 2004 dokončila studium na Lynn University (Florida) ve Spojených státech amerických s využitím sportovního stipendia. Ihned po svém návratu do České republiky se rozhodla pomáhat studentům a dobrým sportovcům získávat nejen sportovní, ale i akademická stipendia pro studium na univerzitách v USA. Tuto myšlenku se jí podařilo plně realizovat v roce 2005 založením agentury Sport&university, která na konci roku 2018 úspěšně transformovala do dnešní podoby Stipendia.cz.

Od dětství se aktivně věnuje sportu a v 80. letech se stala tenisovou mistryní ČSR v žákovské kategorii, v kategorii dospělých se později stala mistryní ČR ve čtyřhře. Ve světovém tenise slavila úspěchy již v juniorských kategoriích, kdy na turnajích ITF vybojovala ve čtyřhře tituly vícemistryně Německa (Monchengladbach), vícemistryně Lucemburska (Lucemburg) a vícemistryně Švýcarska (Klosters).

Další úspěchy na mezinárodních turnajích posunuly Moniku na 410. místo ve dvouhře a 181. místo ve čtyřhře žebříčku WTA. Během své kariéry dokázala zvítězit nad nejednou hráčkou první světové stovky žebříčku WTA a měla také možnost změřit své síly a tenisové umění s takovými jmény, jako jsou např. Martina Hingis, Irena Spirlea, apod.

Druhou, neméně významnou část své tenisové kariéry, se Monika rozhodla spojit s univerzitním sportem v USA, kdy se jí v roce 2001 podařilo s tenisovým družstvem Lynn University vybojovat mistrovský titul USA. Tímto vítězstvím získala nejen tradiční prsten, ale především osobní pozvání od tehdejšího prezidenta George W. Bushe do Bílého domu, což sama řadí ve svém životě mezi své největší úspěchy. Za svůj celkový přínos univerzitnímu sportu v USA byla v roce 2012 odměněna uvedením do Hall of fame Sunshine State Conference a o rok později do Hall of fame Lynn University.

Stále váháte, zda je studium v USA i pro vás?