Historie

Agentura Sport&university nabízí své služby na českém trhu již od roku 2005. Od samého počátku působení agentury je jejím cílem zajistit klientům studium na univerzitách v USA, s možností získání sportovního nebo akademického stipendia. Během několika následujících let agentura Sport&university expandovala své působení mimo hranice České republiky i na Slovensko a získáním nových kontaktů se také podařilo rozšířit portfolio nabízených služeb. Mezi základní služby agentury v současné době nepatří pouze již zmíněné zprostředkování studia na univerzitách ve Spojených státech amerických, ale nově také zprostředkování studia na soukromých středních školách, zprostředkování sportovních akademií (především tenisových, golfových a hokejových), pro hokejisty dále zprostředkování kempů pro americkou hokejovou juniorskou soutěž, jako předstupeň budoucího univerzitního studia v USA. Součástí nových služeb je i zajištění letenek do USA, pomoc při získávání studentských víz, popřípadě zprostředkování dovolené na Floridě. Nespornou výhodou pro práci agentury Sport&university je osobní zkušenost s americkým univerzitním systémem s možností využití stipendia. Veškerá činnost agentury směřuje především k tomu, aby bylo vyhověno konkrétním požadavkům klientů ohledně budoucího studia, tzn. studijního oboru, umístění univerzity, výše stipendia, sportovních možností, aj.

Několik slov o zakladatelce agentury:

Monika Mertová (rozená Maštalířová) v roce 2004 dokončila studium na Lynn University (FL) ve Spojených státech amerických s využitím sportovního stipendia. Ihned po svém návratu do České republiky se rozhodla pomáhat studentům a dobrým sportovcům získávat nejen sportovní, ale i akademická stipendia pro studium na univerzitách v USA. Tuto myšlenku se jí podařilo plně realizovat založením agentury Sport&university v roce 2005.

Od dětství se aktivně věnuje sportu a v 80. letech se stala tenisovou mistryní ČSR v žákovské kategorii, v kategorii dospělých se později stala mistryní ČR ve čtyřhře. Ve světovém tenise slavila úspěchy již v juniorských kategoriích, kdy na turnajích ITF vybojovala ve čtyřhře tituly vicemistryně Německa (Monchengladbach), vicemistryně Luxemburska (Luxemburg) a vicemistryně Švýcarska (Klosters). Další úspěchy na mezinárodních turnajích posunuly Moniku na 410. místo ve dvouhře a 181. místo ve čtyřhře žebříčku WTA. Během své kariéry dokázala zvítězit nad nejednou hráčkou první světové stovky žebříčku WTA a měla také možnost změřit své síly a tenisové umění s takovými jmény, jako jsou např. Martina Hingis, Irena Spirlea, apod.

Druhou, neméně významnou část své tenisové kariéry, se Monika rozhodla spojit s univerzitním sportem v USA, kdy se jí v roce 2001 podařilo s tenisovým družstvem již zmíněné Lynn University vybojovat titul Mistryň USA. Tímto vítězstvím získala nejen tradiční prsten, ale především osobní pozvání od tehdejšího prezidenta George W. Bushe do Bílého Domu, což sama řadí ve svém životě (a to nejen sportovním) mezi své největší úspěchy. Za svůj celkový přínos univerzitnímu sportu v USA byla v roce 2012 odměněna uvedením do Hall of fame Sunshine State Conference a o rok později do Hall of fame Lynn University.

O nás v médiích

MF DNES - příloha Víkend

Amerika snů pro studenty

20141011 MGB 13 120141011 MGB 11 120141011 MGB 10 2

 

Časopis Univerzity Karlovy v Praze

Život sportovců na univerzitách v USA (pdf) článek strana 31-33

forum-1forum-2

Časopis Pro Hockey

Studium a hokej se nevylučují

1. díl strana 34

2. díl strana 54

pro-hockey-10-2012pro-hockey-11-2012

Časopis Pro Fotbal

Studium díky fotbalu

pro-fotbal-6-2014pro-fotbal-7-2014

 

 

Časopis Tennis arena

Pro diplom s raketou

tennis-arena-2-2013-1 tennis-arena-2-2013-2 tennis-arena-2-2013-3

Volejbal.cz

Čeští volejbalisté a volejbalistky na univerzitách v USA

John Holcomb´s blog

Univerzitní sport v USA s českou účastí

ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)

   
logoTCBrno

N TENIS 

 

logoZLTC

 
MJT 400x400

tennis fun 1 521779 s 
DANIEL   FILJO'S  BLOG

logohead13

 

Ing. Monika Mertová, MBA – Mahenova 6B, Brno 602 00 Česká republika, telefon: +420 608 765 674, +420 739 552 613, email: info@stipendia.cz nebo stipendia@stipendia.cz